Zamknięcie jednoosobowej działalności gospodarczej.

2020
avril

Zakończenie prowadzenia działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele obowiązków formalnych. Decyzję o zakończeniu prowadzenia biznesu należy głęboko przemyśleć a przede wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. Poniżej lista spraw, która pomoże uporządkować i szczegółowo zaplanować i zorganizować cały proces.

read more

Jak przetrwać w kryzysie

2020
mars

Sytuacja epidemii COVID-19 będzie trwać na pewno dłużej niż kilka tygodni, stąd działania transgranicznych firm usługowych muszą być ukierunkowane na odnalezienie się w nowej sytuacji i ustabilizowanie prowadzenia działalności w kryzysie.

read more

Jak opanować chaos i działać w aktualnej sytuacji kryzysowej

2020
mars

Jak opanować chaos i działać w aktualnej sytuacji kryzysowej. Mały poradnik dla działów administracyjnych firm delegujących pracowników za granicę.

read more

31.12.2019 r. ważny termin – INWENTARYZACJA

2019
décembre

Wraz z końcem roku wszyscy przedsiębiorcy bez względu na formy opodatkowania, zobowiązani są do przeprowadzenia inwentaryzacji. Przeprowadzenie inwentaryzacji może przebiegać w różny sposób, jednak w każdym przypadku musi zostać dokonana na dzień 31.12.2019 r.

read more

Indywidualny mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r.

2019
novembre

Każdemu podatnikowi został już przypisany indywidualny mikrorachunek nadany automatycznie, bez składania żadnych dodatkowych wniosków do urzędu skarbowego.

read more

Co powinna zawierać informacja o warunkach zatrudnienia pracownika z niepełnosprawnością

2019
octobre

Jeśli chcesz zatrudnić pracownika z niepełnosprawnością, PAMIĘTAJ! nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, musisz poinformować go na piśmie o warunkach zatrudnienia.

read more

Split payment – Mechanizm Podzielonej Płatności – nowe obowiązki od 1. listopada 2019 r.

2019
octobre

Split payment – Mechanizm Podzielonej Płatności. Od 01. listopada 2019 r. powstaje nowy obowiązek opłacania faktur zakupowych w nowej formie. Nazywa się ona „obowiązkowy split payment”.

read more

Dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika z niepełnosprawnością

2019
septembre

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w skrócie PFRON) udziela dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością.

read more

Kasa rejestrująca w sprzedaży internetowej

2019
août

Czy musisz mieć kasę rejestrującą sprzedając przez internet?

read more

Cofnięcie przelewu, czyli jak bronić się przed międzynarodowym wyłudzeniem

2019
août

Niejednokrotnie słysząc o różnego rodzaju oszustwach finansowych mamy nadzieję, że nigdy nas nie dotkną. Jednak jak wiadomo – nieszczęścia chodzą po ludziach, dlatego dobrze jest wcześniej wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jaką jest na przykład międzynarodowe wyłudzenie.

read more

PIT do 26 roku życia – zwolnienie z opodatkowania

2019
août

Pracodawco, od 1 sierpnia 2019 roku obowiązuje przepis, który zwalnia z opodatkowania wynagrodzenia pracowników, którzy nie skończyli 26 lat.

read more

Zakupy z księgową

2019
juillet

Prezentujemy nową serię artykułów dotyczących możliwości zakupów na firmę.

read more