Zamknięcie jednoosobowej działalności gospodarczej.

2020
Kwiecień

Zakończenie prowadzenia działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele obowiązków formalnych. Decyzję o zakończeniu prowadzenia biznesu należy głęboko przemyśleć a przede wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. Poniżej lista spraw, która pomoże uporządkować i szczegółowo zaplanować i zorganizować cały proces.

czytaj więcej

Jak przetrwać w kryzysie

2020
Marzec

Sytuacja epidemii COVID-19 będzie trwać na pewno dłużej niż kilka tygodni, stąd działania transgranicznych firm usługowych muszą być ukierunkowane na odnalezienie się w nowej sytuacji i ustabilizowanie prowadzenia działalności w kryzysie.

czytaj więcej

Jak opanować chaos i działać w aktualnej sytuacji kryzysowej

2020
Marzec

Jak opanować chaos i działać w aktualnej sytuacji kryzysowej. Mały poradnik dla działów administracyjnych firm delegujących pracowników za granicę.

czytaj więcej

31.12.2019 r. ważny termin – INWENTARYZACJA

2019
Grudzień

Wraz z końcem roku wszyscy przedsiębiorcy bez względu na formy opodatkowania, zobowiązani są do przeprowadzenia inwentaryzacji. Przeprowadzenie inwentaryzacji może przebiegać w różny sposób, jednak w każdym przypadku musi zostać dokonana na dzień 31.12.2019 r.

czytaj więcej

Indywidualny mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia 2020 r.

2019
Listopad

Każdemu podatnikowi został już przypisany indywidualny mikrorachunek nadany automatycznie, bez składania żadnych dodatkowych wniosków do urzędu skarbowego.

czytaj więcej

Co powinna zawierać informacja o warunkach zatrudnienia pracownika z niepełnosprawnością

2019
Październik

Jeśli chcesz zatrudnić pracownika z niepełnosprawnością, PAMIĘTAJ! nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, musisz poinformować go na piśmie o warunkach zatrudnienia.

czytaj więcej

Split payment – Mechanizm Podzielonej Płatności – nowe obowiązki od 1. listopada 2019 r.

2019
Październik

Split payment – Mechanizm Podzielonej Płatności. Od 01. listopada 2019 r. powstaje nowy obowiązek opłacania faktur zakupowych w nowej formie. Nazywa się ona „obowiązkowy split payment”.

czytaj więcej

Dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika z niepełnosprawnością

2019
Wrzesień

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w skrócie PFRON) udziela dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością.

czytaj więcej

Kasa rejestrująca w sprzedaży internetowej

2019
Sierpień

Czy musisz mieć kasę rejestrującą sprzedając przez internet?

czytaj więcej

Cofnięcie przelewu, czyli jak bronić się przed międzynarodowym wyłudzeniem

2019
Sierpień

Niejednokrotnie słysząc o różnego rodzaju oszustwach finansowych mamy nadzieję, że nigdy nas nie dotkną. Jednak jak wiadomo – nieszczęścia chodzą po ludziach, dlatego dobrze jest wcześniej wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, jaką jest na przykład międzynarodowe wyłudzenie.

czytaj więcej

PIT do 26 roku życia – zwolnienie z opodatkowania

2019
Sierpień

Pracodawco, od 1 sierpnia 2019 roku obowiązuje przepis, który zwalnia z opodatkowania wynagrodzenia pracowników, którzy nie skończyli 26 lat.

czytaj więcej

Informacja do PFRON o ilości zatrudnionych osób

2019
Lipiec

Jeśli jesteś pracodawcą znajdującym się w rejestrze PFRON (czyli zatrudniałeś kiedykolwiek więcej niż 25 pracowników), ale aktualnie już tylu nie zatrudniasz (w przeliczeniu na pełny etat), mamy dla Ciebie wskazówkę, którą możesz wykorzystać.

czytaj więcej